Blog,Výstavy a podujatia

Rok 30 – Tereza Klčová – Obe(d)ť

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Výstava študentky Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave je sochárska inštalácia Terezy Klčovej, kde autorka vo svojom diele poukazuje na nerešpektovanie práv zvierat.

Výstava je súčasťou Festivalu vizuálneho umenia Rok 30, ktoré prebieha v Dome umenia Arteska od 31.5. do 11.11.2019

Výstavu si môžete pozrieť v Dome umenia Arteska od 31.5. do 29.6.2019[/vc_column_text][vc_column_text]Termín:[/vc_column_text][vc_column_text]31.5.2019 – 29.6.2019[/vc_column_text][vc_column_text]Miesto konania:[/vc_column_text][vc_column_text]Dom umenia Arteska
Partizánska 63
Detva[/vc_column_text][vc_column_text]Festival Rok 30 je spoločným dielom OZ Fotoklub Detva a OZ MUSA, v spolupráci s Domom umenia Arteska v Detve. Festival prebieha v mesiacoch máj až november 2019 a jeho cieľom je stať sa každoročnou udalosťou.

Počas festivalu bude realizovaných 16 autorských výstav fotografie, výtvarného umenia, sôch, dizajnu a odevného dizajnu, na základe  výberu diel odbornými garantmi festivalu. Každý mesiac budú súbežne prebiehať 2 – 3 samostatné oddelené výstavy. Cieľom festivalu je prezentovať súčasnú tvorbu – študentov umeleckých škôl a neprofesionálov, ktorých tvorba nie je poznačená nutnosťou prispôsobiť sa trhu.

Festival Rok 30 chce poukázať aj na fakt, že nie vždy mali umelci možnosť slobodne tvoriť a museli sa prispôsobovať systému a pripomenúť tak aj dnešnej generácii doby pred revolúciou, pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Súčasťou festivalu budú aktivity, ktoré budú prezentovať ovplyvnenú tvorbu pred „Rokom 30“, interaktívne aktivity pre zapojenie diváka do festivalu a videoprezentácie.

Sprievodnými podujatiami festivalu budú víkendové workshopy, letná výtvarná a fotografická škola pre deti a mládež  formou denného tábora, prednášky o súčasnom slovenskom a svetovom umení, umelecké štvrtky – stretnutia laickej verejnosti s fotografmi a umelcami za účelom konzultácií svojej tvorby s odborníkmi a mnohé iné podujatia umelcov pre verejnosť.

Festival podporili a na niektoré jednotlivé aktivity prispeli:

Z verejných zdrojov podporil 3+3 výstavy

Dve výstavy podporila

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by sa vám tiež páčiť...